O mnie i blogu

Ja na Rysiance podczas samotnej wędrówki
Na Rysiance

Nazywam się Michał Zawierucha i mieszkam w Bielsku-Białej. Na co dzień jestem informatykiem i sporo czasu spędzam przed ekranem monitora. Jednak gdy tylko nadarza się okazja ruszam w góry, by odpocząć od bielskiego zgiełku i utrzymać kondycję fizyczną na względnym poziomie.

Nie wiem kiedy tak na poważnie zainteresowałem się górami, ale było to już dosyć dawno temu. Dlaczego zaczęły mnie one interesować – też ciężko powiedzieć. Możliwe, że wzięło się to z tego, że mieszkam w okolicy, w której praktycznie z każdej strony są góry. Jednak wg mnie zostało mi to przekazane metodą „z pokolenia na pokolenie”. W latach 80-90 moja mama bardzo dużo chodziła po górach ze swoją paczką i często mnie ze sobą zabierała. Z jej opowieści wiem, że już wtedy bardzo podobało mi się chodzenie po górach na własnych nogach, więc myślę że właśnie ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. 🙂

Jeśli chodzi o bloga, to pomysł na stworzenia czegoś takiego zrodził mi się już jakiś czas temu, ale brak czasu i inne obowiązki skutecznie oddaliły datę jego premiery. Kiedyś już coś podobnego prowadziłem, ale z racji tego, że był to blog typowo opisowy, bardzo ciężko było na nim systematycznie pisać. Obecny blog z racji tego, że umieszczane są na nim głównie zdjęcia jest dużo łatwiejszy w prowadzeniu. Jednak czas pokaże czy miałem rację… 🙂

Głównym powodem założenia tego bloga górskiego jest dokumentacja poszczególnych wypraw górskich za pomocą pojedynczych zdjęć, galerii na Google Photos oraz rysowanych tras w portalu PlanetaGor.pl.

Chciałbym również, by blog ten był rodzajem pamiętnika nie tylko dla mnie, ale również dla osób, z którymi dane mi było wędrować po górach.